Місія організації

Місія організації   —   розвивати, допомогати іноваційним проектам, сприяння розвитку малого та середнього бізнесу, регіональне транскордонне співробітництво, використання світового досвіду, надання економічних, правових, освітніх послуг на користь громади

Основними  напрямками  роботи організації є:

—  Навчальні тренінги (семінари) по  відкриттю бізнесу та надання консультацій по започаткуванню, веденню, відновленню , розширенню бізнесу .

— Надання правової, інформаційної, психологічної допомоги ВПО, бійцям АТО та їх родинам, іншим незахищенним прошаркам населення.

—  Вивчення культурних традицій, мистецтв на Закарпатті та загалом в Україні, ознайомлення молоді з традиційними автентичними виробами, ремеслами, історією України з давніх часів до теперішніх днів, проведення майстер-класів

Проект направлений на:  допомогу у подоланні соціальної ізольованості – зокрема, працевлаштування людей постраждалих в наслідок збройного конфлікту на Сході (вимушено-переміщені особи,   ветерани АТО та сім’ї загиблих бійців АТО), місцевих безробітних, що стоять на обліку у центрі зайнятості, та бажаючих відкрити власний бізнес.

Опис діяльності  організації ГО «Моє Закарпаття»

         Організація  була зареєстрована 23.11.2015р., в процесі реалізації проекту з інформаційно-консультаційної допомоги  внутрішньо-переміщенним особам з Донецької, Луганської областей та Криму.  Грантовий проект було підтримано та профінансовано Європейським Союзом та впроваджено БФ «Центр громадських ініціатив». Завдяки фінансовій підтримці у м. Ужгороді на базі ГО «Закарпаття-Донбас» було відкрито  Інформаційно-консультаційний центр для внутрішньо-переміщених осіб. Проект  з інформаційно-консультаційної допомоги  дав змогу створити базу даних не тільки  про учасників організації, а людей, які  продовжують звертатися до Інформаційного Центру за допомогою,  це дає можливість: ефективно та своєчасно надавати цим людям допомогу, враховувати кількість, потреби цих людей, сприяти підвищенню рівня і якості життя переселенців  шляхом прийняття  держадміністрацією, громадськими організаціями ефективних і дійових рішень, базованих  на об’єктивній, повній, достовірній, точній і актуальній інформації  щодо всіх  сфер життєдіяльності та потреб даної категорії населення з використанням  сучасних  інформаційних технологій.

За невеликий проміжок часу організацією   реалізовані наступні заходи:

—    благодійні майстер-класи для дітей переселенців та  сімей загиблих бійців АТО;

спільно із представниками Ужгородського міського центру зайнятості проводяться семінари для вимушено-переміщених осіб з Донецької ,Луганської областей та Криму на тему “Започаткування та ведення власного бізнесу”,  в м. Ужгороді та Мукачеві

— безкоштовні консультації для ВПО по законодавчих актах та оформленню документів; проведення різноманітних заходів для молоді мистецького, просвітницького та інших спрямувань;

— участь у міських фестивалях, благодійних заходах, на яких проводимо  майстер-класи з виготовлення іграшок, ляльок, розпису пряників та багато іншого.

 • Консультування ініціативної групи в Донецькій області (зона АТО) щодо організації та ведення громадської роботи, та як наслідок – допомога у відкритті БФ»НАДІЯ»,  та створення Громадської ради при Авдіївській міськраді Донецької області,
 • навчання учасників організації, допомога у розробці штатного розкладу, менеджменту  та веденні обліку в організації.

Ресурси організації: 

ГО «Моє Закарпаття» —  новостворена організація, у зв’язку з  відсутністю грошових та матеріальних коштів постійним штатним працівником є керівник організації – Степанова Наталя Іванівна. На безоплатній основі в якості волонтерів в організації  працюють фахівці: бухгалтер,  інженер-електронщик, юрист, кореспондент.

Наша організація не має своєї матеріально-технічної бази (оргтехніки, стаціонарних та мобільних телефонів) для розробки та роздруківки інформаційних листів, брошюр для тренінгів  з корисною інформацією про пошук роботи, контактні телефони безкоштовної допомоги юристів, психологів. Тому основним питанням на сьогодні постає: придбання  техніки  та зміцнення матеріально-технічної бази, розробка інформаційної бази (публікація і розповсюдження інформаційних матеріалів, друкованих та електронних видань, розробка платформи для он-лайн навчання), покращення менеджменту організації з метою якісної  інформаційної допомоги цільовим групам,  з якими працює організація.

Досвід організації

Маємо багаторічний досвід  та практику надання інформаційно-консультаційної, бухгалтерської, юридичної допомоги представникам малого та середнього бізнесу (15 років приватного бізнесу)

Разом з ТОВ «Академія малого і середнього бізнесу» були проведені 22 тренінги для ВПО та місцевих мешканців в Мукачево,  на безоплатній основі.  Надаємо консультації  представникам малого та середнього бізнесу з зони АТО, бізнес-переселенцям  з Донецької, Луганської областей —  допомогу у закритті, відновленню та веденню бізнеса  у нових мовах проживання.  В Ужгороді  було надано допомогу у  перереєстрації з окупованої території та відкриттю власної справи 4 ФОП  та  зареєстровано 2 юридичні особи ( Стоматологія на Корзо, магазин хендмейду  у «Дасторі»,  ТОВ «ІТ Технолоджі Сервіс», ТОВ «Академія малого і середнього бізнесу»).

Ророблено тематика по тренінгам» «Розпочни свій бізнес з нуля», «Написання бізнес-планів»,  «Соціальне підприємництво».

 

Головна мета проекту —  відкриття Центру   підтримки  Соціального  підприємництва

 1. Надавати інформацію щодо соціального підприємництва в Україні та за кордоном
 2. Поширювати кращі практики соціального підприємництва
 3. Створити інформаційний майданчик для спілкування та обміну досвідом між соціальними підприємцями
 4. Рекламувати товари та послуги соціальних підприємств України
 5. Портал — відкритий інформаційний ресурс для усіх, хто цікавиться соціальним підприємництвом.

Програма  дасть слухачам цілісне та системне бачення усіх аспектів бізнесу, розуміння сучасних підходів до вироблення стратегії бізнесу, управління людськими ресурсами, маркетингом та фінансами, застосування інформаційних технологій у бізнесі.

Чіткі навчальні цілі перед кожним заняттям, колективні дискусії та бізнес-ігри, індивідуальна та командна робота  – все це дозволить учасникам програми отримати як нові знання, так і реальні практичні навички та інструменти для створення та успішного ведення бізнесу.

Завдання проекту полягає у відкритті у м. Ужгороді  Центру підтримки Соціального підприємництва на довгостроковій та постійно діючій основі.   Створення інформаційного ресурсу  по соціальному підприємництву та розробка методичних матеріалів по темі «Соціальне підприємництво. Теорія, практика,  вітчизняний та міжнародний досвід».  За період проходження навчання учасники отримають не тільки теоретичні знання, а й поспілкуються з успішними підприємцями

Цільовою групою,  на яку спрямовано діяльність проекту є люди постраждалі в наслідок збройного конфлікту на Сході (вимушено-переміщені особи,   ветерани АТО та сім’ї загиблих бійців АТО). В Ужгородському обласному центрі зайнятості на 01.10.2016р. на обліку нараховувалося 246 внутрішньо-переміщених осіб,  46    сімей загиблих бійців АТО, загальна кількість ВПО у Закарпатській області складає близько 4200 осіб.

Вимушені переселенці  окупованих територій Луганської та Донецької обл, що проживають у м. Щастя Луганської області складає 800осіб., по даних Новомосковського центру зайнятості – на обліку перебуває 3657 безробітних, з них ВПО – 25 осіб, бійців АТО – 70 осіб.

Тому  Центр  підтримки Соціального підприємництва буде  проводити навчання та допомогу у працевлаштуванні  не тільки постраждалим в зоні АТО, але й особам, що стоять на обліку в центрі зайнятості та не можуть знайти собі роботу.  Також у проект будуть задіяні активні громадяни, які бажають приймати участь у соціально значущих проектах, змінювати наше сьогодення на краще.

Інформацію про відкриття Центру Соцбізнесу буде розповсюджено за допомогою ЗМІ, он-лайн виданнях, на сторінці у фейсбуці «Центр соціального підприємництва», інтерв’ю на каналі ТИСА-1, канал 24, на круглих столах з центрами зайнятості (обласний та місцеві), штабом АТО та представниками з громадських організацій та благодійних фондів. Буде укладено договір про співпрацю з центрами зайнятості Закарпатської області, м. Новомосковськ, м. Щастя для більш якісної роботи та поширення інформації у середовищі безробітних.  Зі штабом АТО у Закарпатській області буде підписано меморандум про співпрацю щодо допомоги постраждалим в зоні АТО.

Перед  початком  навчання буде проведено анкетування учасників, щоб виявити цільову аудиторію, на яку націлено проект та потреби учасників (наявність підключення до Інтернету, комп’ютерної техніки, необхідних знань, тощо). На 1-й навчальний  курс  буде відібрано 20 осіб з числа безробітних для очного навчання та необмежена кількість бажаючих осіб – для он-лайн навчання.

Партнерами проекту є:   Громадська організація  «Агенція Місцевого Розвитку м.Щастя» (Луганська обл), та Громадська організація «Від мрії до дії»,  які допоможуть розповсюдити інформацію по проекту у засобах ЗМІ,  серед представників влади та  громадських організацій ,  відібрати цільову групу,  опрацювати анкети та проаналізувати  потреби цільової групи у своїх регіонах, набрати учасників навчання.

Проводити у своїх містах навчальні тренінги  для осіб постраждалих від збройного конфлікта на Сході України,  забезпечувати ї х необхідною інформацією, яку вони отримають від Ужгородського Центра підтримки соціального бізнесу, проводити консультації щодо можливостей навчання та відкриття власного бізнеса серед безробітних.

Місія партнерів проекту донести до представників місцевої громади  важливість та нагальність  розвитку соціального підприємства, як  бізнесу, метою якого є вирішення соціальних проблем та  має за свою мету приносити користь суспільству.

            На  тренінгах, семінарах , круглих столах з представниками влади, громадськості, освітити  позитивні ефекти від діяльності соціальних підприємств:

 • допомога у подоланні соціальної ізольованості – зокрема, працевлаштування людей з обмеженими фізичними та психічними можливостями, безробітних, представників груп ризику;
 • знаходження нових шляхів для реформування державних соціальних послуг;
 • залучення громадян до участі у соціальних ініціативах на волонтерських засадах, об’єднання громад навколо соціальних проблем;
 • поява нових видів соціальних послуг, які залишаються поза увагою звичайного бізнесу у зв’язку з малоприбутковістю, непопулярністю, відсутністю належної професійної підготовки;
 • більш ефективне використання наявних ресурсів регіону у вирішенні соціальних проблем;
 • зниження навантаження на місцеві бюджети у вирішенні соціальних проблем (актуально в умовах хронічного дефіциту бюджетних коштів).

Тому від  свідомого підходу та  ретельної праці по  інформуванню у  своїх регіонах  залежить  успішність здійснення нашого проекту, якості та кількості показників що будуть отримані після  здійсненню проекта. Ця спільна праця по проекту націлена на порозуміння та співпрацю між регіонами, обміном досвідом, ресурсами та  культурним обміном .